Büyük boy plastik bardaklardan alın. Ya da küçük de olsa karton bardakları da kullanabilirsiniz bu oyun için. Ama piyasada satılan çok ince beyaz plastik bardaklar pek kolay üstüste durmayacağı için bunları kullanmayın.  Çocuğunuza resimdeki gibi bir kale inşa ettirin. Bunu inşa etme kısmı da çok eğlenceli ve geliştiricidir. Çocuk eğer çok sert bırakırsa bardağı tüm kale yıkılabilir. Ortalayamazsa yine kale bozulabilir. Ama sonuna kadar başardığını görmek onu çok mutlu edecektir. Hele de birazdan bunu bir sürü farklı usulde yıkacağını bilmek onu daha da heyecanlandıracaktır.

Sonra bir kez topu yerden yuvarlayarak, başka sefer havadan atarak, sonra da varsa eğer kaykayı ile çarparak devirmesini söyleyin. Ya da eline bir plastik su şişesi verin onunla çarpıp devirsin. Herbirinde yaşayacağı vucutsal deneyim farklı olacaktır.

Kaykay yerine pazardan bulabileceğiniz; tüplerin ya da buzdolaplarının altına konulan tekerlekli tahtalarda kullanılabilir. Hatta buna karnını üstünde yatıp, kendisini kolları ile ileri doğru iterek kullanabilir. Bu arada kol ve sırt kaslarını kullanacağı gibi, yüzme hareketi yapacağı için vucudunun heriki tarafını koordineli kullanarak bilateral bir çalışma yapmış olacaktır.